NIE DAJ SIĘ PRZEPRACOWANIU

Nie daj się przepracowaniu

Powszechnie twierdzi się, że przepracowanie to jedna z popularniejszych chorób XXI wieku. Niestety, wciąż bardzo mało mówi się na jej temat. Jakie są jej charakterystyczne objawy? Nie daj się przepracowaniu!

Zmiana w stosunku do innych

Czujesz, że bardzo zmieniłaś się względem swoich współpracowników? Nie jesteś już tą samą uśmiechniętą, żywiołową, pełną energii i radości dziewczyną, co kiedyś.

Coraz trudniej znosisz towarzystwo innych, szybciej popadasz w złość i stajesz się nerwowa. Czyżbyś tak nagle się zmieniła? Nie. To zbyt duża ilość obowiązków, ciągły stres.

Pamiętaj, że z każdej trudnej sytuacji zawsze znajdzie się rozwiązanie. Nie pozwól, aby twoja praca i obowiązki wpływały na osoby przebywające w twoim otoczeniu.

Problemy z koncentracją

Nie potrafisz się skupić, twoje myśli nie są uporządkowane, nieustannie popełniasz błędy, których nie powinnaś.

Oto znak, że należy naładować baterie i udać się na mały urlop. Nie bój się porozmawiać o tym z szefem.

Na pewno zrozumie, że masz gorszy okres i potrzebujesz odpocząć. Jesteśmy tylko ludźmi.

Nie daj się przepracowaniu – znów ta choroba…

Kiedyś ci się to nie zdarzało, ale teraz – nagminnie. Chorujesz częściej niż kiedykolwiek, twoja odporność jest bardzo niska, a organizm stał się podatny na infekcje i nawet już nie ma siły, by się bronić.

Ciągłe zmęczenie całego ciała, brak chęci do podejmowania jakiejkolwiek aktywności to również wyraźne oznaki przepracowania. Zmień to!

Zadbaj o siebie – zapisz się na siłownię, stosuj odpowiednią dietę, a wieczorami – zorganizuj sobie domowe SPA.

To nie tylko pozytywnie wpłynie na twoją skórę, ale także skutecznie poprawi ci samopoczucie.

Przepracowanie to często brak energii i radości z wykonywanego zajęcia

Brak radości z wykonywanej pracy

Przepracowanie to taki stan, który powoduje, że nie mamy do niczego chęci.

Praca, która kiedyś dawała nam mnóstwo radości i satysfakcji – teraz stała się dla nas kolejnym nieprzyjemnym obowiązkiem do wykonania.

Jak wrócić do tego, co było kiedyś? Jak odzyskać radość i satysfakcję z wykonywanej pracy? Przypomnij sobie, dlaczego wybrałaś akurat tę pracę spośród innych?

Skąd czerpałaś radość do niej? Dlaczego teraz cię nie cieszy?

Ważne, abyś zadała sobie te pytania i zastanowiła się nad tym, dlaczego praca, która kiedyś sprawiała ci tyle radości, teraz tego nie czyni.

Czy to ty się zmieniłaś? Może zbyt dużo masz obowiązków? A może po prostu potrzebujesz najzwyczajniej w świecie odpocząć?

Przepracowanie to często kłopoty ze zdrowiem psychicznym

Przepracowanie negatywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne.

Powoduje, że stajesz się bardziej nerwowa, oschła i niechętnie przebywasz towarzystwie innych. U niektórych osób mogą się nawet pojawić problemy związane z bezsennością.

Jeżeli zauważysz u siebie podobne objawy – nie lekceważ ich. Pamiętaj, że praca jest ważna w życiu, ale nie najważniejsza.

Nie daj się przepracowaniu – nie bierz nadgodzin!

Dodatkowe nadgodziny w pracy, to prawdziwa zmora i jedna z głównych przyczyn problemów.

Pozornie wydaje się, że to nic groźnego – raz zostaję godzinkę dłużej, innym razem 45 minut, kolejnym razem 1,5h, a na koniec tygodnia wychodzi tego prawie cała dniówka.

Warto wiedzieć, że aby zarobić dodatkowe pieniądze, nie musisz brać dodatkowych nadgodzin w swojej etatowej pracy. Ekstra przychód można osiągać również w domu.

Jednym z najlepszych sposobów na dodatkowe pieniądze w portfelu, jest wypełnianie ankiet internetowych. Dzięki takiej pracy można zarobić i kilkaset złotych miesięcznie – bez stresu i w domowym zaciszu.

Sprawdzone serwisy ankietowe wraz z kompletnym poradnikiem, można znaleźć na tej stronie – https://zarabianiewdomu.com/zarabianie-na-ankietach/

Zarobione w ten sposób pieniądze można wypłacać na PayPal lub konto bankowe.