Wypłata środków z konta PayPal jest prosta i szybka. Jednak przed dokonaniem takiej operacji, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Pozwoli to niejednokrotnie oszczędzić nasz czas i pieniądze.
Zacznijmy od tego, że z PP można wypłacić pieniądze jedynie na konto bankowe.
Wypłata środków na powiązane konto bankowe jest bezpłatne. Trzeba jednak pamiętać o pewnej kwestii. PayPal realizuje transakcje w walucie PLN.
Jeżeli więc chcemy wybrać środki znajdujące się na saldach w innych walutach – system automatycznie przewalutuje je na złotówki. Jeszcze do niedawna, na tym etapie można było nieco oszczędzić, przeliczając walutę manualnie.
Jednak od kiedy PP zaczął naliczać odgórną opłatę za przeliczenie salda, użytkownik tej prowizji nie uniknie.
Jeżeli preferujemy ręczne przekonwertowanie waluty, udajemy się do głównej zakładki Podsumowanie lub Portfel, a tam w sekcji Saldo konta PayPal – klikamy Szczegóły.
Na nowo otwartej podstronie, wybieramy Zarządzanie walutami.
W tej sekcji możemy zarządzać saldami, sprawdzić po jakim kursie PayPal przewalutuje środki i wymienić je manualnie.
Jak wypłacić pieniądze z PayPal na konto bankowe?
W tym celu udajemy się do zakładki Podsumowanie lub Portfel, w sekcji Saldo konta PayPal – klikamy Wypłać środki.
Na kolejnej stronie wybieramy saldo z którego chcemy podjąć pieniądze, wpisujemy wybraną kwotę i klikamy w przycisk Kontynuuj.
Na kolejnej karcie zobaczymy podsumowanie transakcji i jeżeli wszystko się zgadza – klikamy przycisk Wypłać.
Zwykle transfer jest księgowany w ciągu 24-48h. W niektórych przypadkach (bardzo rzadko), ten okres może się przedłużyć do 6 dni.
Jak wypłacić pieniądze z PayPal – ważne!
- PayPal nie pobiera żadnych prowizji za podjęcie środków z konta.
- Aby przelew doszedł do skutku, wypłata musi być zlecona na rachunek bankowy prowadzony w PLN i zarejestrowany dokładnie na takie same dane, jak te w PayPal.
- Ewentualne cofnięcie wypłaty, będzie nas kosztować 30 zł. Anulowanie wypłaty najczęściej spowodowane jest niezgodnością danych konta bankowego (podanego na PayPal) z danymi konta w banku.
- Jeżeli np. nazywasz się Mariusz Andrzej Nowak, a Twój bank otwarł rachunek na dane M.A. Nowak – to właśnie tak („M.A.”) musisz wpisać swoje imię.
Na jakie inne opłaty użytkownik portfela może się jeszcze natknąć?
- Wysłanie pieniędzy w Polsce
- Saldo konta PP – bezpłatne
- Za pomocą karty podpiętej do PP – 2,9% + 0,80 zł
- Wysłanie pieniędzy za granicę
- Saldo konta PP – od 0,9% do 3,3% + 1,35 zł
- Za pomocą karty płatniczej, podpiętej do PP – do max. 5,99% + 1,35 zł
- Zakupy w Polsce – bezpłatne
- Zakupy za granicą
- 4% prowizji za przewalutowanie transakcji zarówno dla konta jak i karty.
Weryfikacja konta bankowego
Jeżeli jeszcze nie zweryfikowałeś swojego konta bankowego (lub karty) na PayPal, masz też właśnie taki status użytkownika.
Wiąże się to z limitami, które ograniczają roczną sumę wykonanych transakcji. Jak zostać użytkownikiem zweryfikowanym poprzez dodanie konta bankowego?
Udaj się do zakładki Portfel >> kliknij ikonkę rachunku bankowego (Potwierdź) >> Potwierdź w ciągu 2-3 dni. PayPal wyśle Ci 2 przelewy na drobne kwoty (znajdziesz je w wyciągu online lub papierowym).
Po otrzymaniu wpłat, udaj się ponownie do zakładki Portfel na PayPalu >> kliknij ikonkę rachunku bankowego (Gotowy do potwierdzenia) >> wpisz kwoty przelewów >> Potwierdź
Jeżeli wszystko zrobiłeś prawidłowo, konto bankowe zostanie potwierdzone.
- Masz 3 próby na wprowadzenie kwot
- Przy wprowadzaniu kwot, uwzględnij ich formę (zero, kropka, przecinek) – musi być taka sama jak na wyciągu: np. 0,33 lub 0.33
- Jeżeli odeślesz przelew potwierdzający, Twoje konto zostanie zablokowane.