NAKLEJKA ZBLIŻENIOWA

Naklejka zbliżeniowa

Naklejka zbliżeniowa to świetna alternatywa dla osób, które nie posiadają urządzenia obsługującego płatności HCE czy Android Pay.

Naklejką można płacić we wszystkich terminalach, obsługujących transakcje zbliżeniowe.

Gadżet (jego rozmiar z reguły wynosi 3×5 cm i 2 mm szer.) można umieścić na telefonie, odtwarzaczu mp3, etui okularów, itp.

Aby wykonać płatność (do 50 zł), należy zbliżyć przedmiot z naklejką do czytnika (tak jak w przypadku zwykłych kart z funkcją zbliżeniową).

Naklejka zbliżeniowa – w jakich bankach?

 • Alior Bank

Alior wydaje zbliżeniowe naklejki Mastercard. Można je zamówić w placówce banku lub poprzez bankowość internetową.

Koszt wydania “zbliżaka”, zależy od typu posiadanego rachunku (sprawdź Konto Jakże Osobiste) i wynosi od 0 do 15 zł. Opłata miesięczna za użytkowanie naklejki nie jest pobierana.

 • Bank Millennium

Naklejka wydawana tylko dla klientów, posiadających jedną z kart kredytowych – MasterCard Impresja, MasterCard lub MasterCard Gold.

 • Bank BPS

Gadżet dostępny w placówce banku. Jego wydanie nie kosztuje klienta nic. Natomiast co miesiąc, trzeba wyciągnąć z portfela 1,5 zł za użytkowanie.

 • Bank Pocztowy

Wydanie naklejki zbliżeniowej kosztuje 10 zł. Bank pobiera również opłatę miesięczną w wysokości 0,99 zł.

 • BGŻ BNP Paribas

Gadżet można zamówić w oddziale lub poprzez bankowość internetową. Bank wydaje naklejkę bezpłatnie, ale kasuje za jej użytkowanie 1 zł miesięcznie.

 • Citi Handlowy

Naklejkę zbliżeniową Mastercard, można zamówić w oddziale lub przez infolinię. Jednak jest dostępna tylko dla klientów, którzy posiadają tradycyjną kartę do rachunku.

“Zbliżeniówka” jest całkowicie darmowa (0 zł za wydanie i użytkowanie).

 • Getin Bank

Naklejka do zamówienia w placówce banku, online lub telefonicznie. Jej wydanie kosztuje 10 zł, ale nie ma żadnych miesięcznych opłat.

Getin umożliwia również zamówienie kart kredytowych w formie naklejek (wniosek w oddziale, koszt wydania i wznowienia – 10 zł).

 • ING Bank Śląski

“Zbliżeniówka” Visa kosztuje klienta 15 zł za wydanie. Bank nie pobiera natomiast miesięcznych opłat za korzystanie z naklejki.

 • mBank

Wydanie naklejki Mastercard dla posiadaczy eKonta – 10 zł (dla konta Aquarius – 0 zł). Bank nie pobiera miesięcznych opłat za jej użytkowanie.

“Zbliżaka” można zamówić w oddziale, poprzez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej.

 • Orange Finanse

Naklejkę można zamówić za pomocą bankowości online lub telefonicznie. Koszt jej wydania wynosi 10 zł. Brak miesięcznych prowizji za użytkowanie.

 • PKO BP

“Zbliżaka” (Visa lub Mastercard) można zamówić w placówce banku lub poprzez bankowość internetową. Wydanie naklejki kosztuje 3,49 zł (dzieci do 13 roku życia – 15 zł).

Miesięczna opłata za korzystanie z gadżetu – 0,39 zł (posiadacze Konto Pierwsze, Konto dla Młodych, Konto Platinium II i Platinium) oraz 0,99 (posiadacze innych rachunków).

 • Plus Bank

Bank pobiera opłatę za wydanie naklejki w wysokości 15 zł. Miesięczny koszt użytkowania “zbliżeniówki” – 0 zł dla posiadaczy konta Efekt, oraz 3 zł dla posiadaczy Konta Plus lub Lider.

Użytkownicy posiadający jedno lub drugie (Plus/Lider) konto bankowe, mogą uniknąć tej opłaty. Wystarczy, że wykonają transakcje na min. 500 zł dowolną kartą debetową.

 • Raiffeisen Polbank

Koszt wydania naklejki – 15 zł. Bank nie pobiera miesięcznych opłat za korzystanie z niej. “Zbliżakiem” można wydać maksymalnie 250 zł w ciągu doby.

 • T-Mobile Usługi Bankowe

Wydanie gadżetu – 15 zł. Naklejka zbliżeniowa jest bezpłatna w użytkowaniu.

——————————–

Naklejka zbliżeniowa – przykładowy wygląd (“zbliżak” PKO BP, przyklejony do smartfona)

Naklejka zbliżeniowa PKO BP

Oceń
[Total: 1 Average: 5]