MONEYBACK

Moneyback - co to jest

Moneyback

Mówiąc o moneybacku, należy sięgnąć do historii a dokładnie do 2009 roku. Właśnie wtedy, prekursorem tej usługi w Polsce, stał się Bank Zachodni WBK (obecnie Santander Consumer Bank Polska).

Od tego czasu, taką formę bonusu, wprowadziło w naszym kraju wiele instytucji bankowych i dziś wybór produktów z money back-iem jest spory.

Warto też wyjaśnić pewną kwestię. Pojęcie moneyback jest mylnie utożsamiane z podobnym angielskojęzycznym wyrazem – cashback. Często używane są zamienne. Jednak w nomenklaturze bankowej, nie oznaczają tego samego.

Co oznacza to drugie wyrażenie, opisaliśmy w innym artykule do którego również zapraszamy. Czym jest więc ów moneyback?

Moneyback – co to jest?

Jest to usługa świadczona przez bank na rzecz klienta, polegająca na zwrocie części wydatków za dokonane transakcje bezgotówkowe. Money back jest zatem pewnego rodzaju nagrodą za lojalność i aktywność klienta.

Wysokość zwrotów jest różna w zależności od banku i waha się w granicach 1-5% od kwoty płatności.

Bonusowe pieniądze otrzymujemy za regulowanie rachunków przy pomocy karty lub BLIK-u. O tym drugim sposobie płatności, pisaliśmy w tym artykule.

Moneyback – dla kogo jest opłacalny?

To, o czym warto pamiętać, to że poszczególne oferty są najczęściej obwarowane kilkoma wymogami do spełnienia. I aby w pełni cieszyć się ze zwrotów, należy najpierw wykonać swoje “obowiązki” względem banku.

To sprawia, że usługa money back nie będzie jednakowo atrakcyjna dla każdego. Produkty oferujące premię w postaci zwrotów, będą kuszące przede wszystkim dla klientów aktywnych.

Takich, którzy lwią część zakupów opłacają bezgotówkowo.  Zanim zdecydujemy się więc na skorzystanie z danej oferty, warto wszystko najpierw spokojnie przekalkulować.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na rodzaj transakcji, które kwalifikują się do otrzymania moneybacku. Przykładowo, wydatki na gry hazardowe, kasyna czy bukmacherów – najczęściej nie zaliczają się do zwrotów.

Każdy bank ma to dokładnie sprecyzowane w regulaminie i trzeba się z takowym definitywnie zapoznać.

Sporą zachętą do skorzystania z którejś z ofert kont z premią money back będzie fakt, że uzyskane w ten sposób pieniądze nie podlegają (w większości przypadków) opodatkowaniu.

Aktualna lista rachunków z bonusem, znajduje się na tej stronie konto z premią moneyback.