CASHBACK

Cashback - co to jest

Cashback

Cashback to pojęcie, które już na stałe wbiło się w świadomość konsumentów w Polsce. W tym artykule przybliżymy nieco bardziej jego znaczenie.

Często mylnie używane jest jako zamiennik pojęcia moneyback. Jest to jednak błąd. Na pierwszy rzut oka faktycznie ich znaczenie wydaje się być identyczne, jednak w branży bankowej reprezentują zupełnie różne funkcje.

Cashback – co to jest?

Rozwiejmy więc wszelkie wątpliwości. Cash back jest to usługa umożliwiająca wypłatę gotówki w momencie płacenia za zakupy kartą.

Za taką funkcjonalność, banki nie pobierają najczęściej żadnych opłat i jest to swego rodzaju ukłon w stronę klienta. A trzeba przyznać, że konsument odnosi tutaj w zasadzie same korzyści.

Cashback – korzyści

Czas to pieniądz – każdy zna to powiedzenie. Cash-back pozwala właśnie oszczędzać tak cenny dla wszystkich czas. W momencie robienia zakupów, jednocześnie wypłacamy również gotówkę.

Nie musimy zatem biegać do oddziału banku lub szukać bankomatów w momencie kiedy zabraknie nam środków.

Nie dość, że nie tracimy energii na poszukiwanie “źródełka” z pieniędzmi, to jeszcze możemy cieszyć się wygodą i szybkością realizacji naszej dyspozycji.

Aby wyciągnąć gotówkę, komunikujemy o tym sprzedawcę a następnie wpisujemy kod PIN.

Po całej transakcji otrzymamy paragon, na którym będą wyszczególnione dwie sumy: wydana na zakupy i cashback.

Bardzo istotnym plusem korzystania z cashbacku, jest możliwość wypłacania za jego pomocą środków z bankomatu. Jak już wcześniej wspominaliśmy, usługa ta jest z reguły darmowa.

Natomiast jeśli chodzi o “manualne” wybieranie pieniędzy – już niekoniecznie.

O czym jeszcze pamiętać?

Z usługi można skorzystać tylko w momencie płacenia za zakupy, więc najpierw trzeba coś kupić. Maksymalną kwotą, jaką można jednorazowo wypłacić, jest 200 zł. Jednak w ciągu dnia, podobnych transakcji można robić wiele.

Kwota cash backu może przewyższać sumę jako płacimy za zakupy.

Cashback został wprowadzony w Polsce w 2006 roku. Jest dostępny dla “debetówek” Visa i MasterCard. Obecnie, ponad 100 tysięcy punktów w całym kraju umożliwia wypłatę gotówki za pomocą tej metody. Ich liczba stale się powiększa.

Sprawdź również, czym jest usługa moneyback.