Krótki przewodnik po pożyczkach

Krótki przewodnik po pożyczkach

Czy to kłopoty finansowe czy zwyczajna chęć wyjazdu na wczasy, każdy czasem potrzebuje nieco wsparcia finansowego.

Choć można szukać pieniędzy po znajomych czy rodzinie, to jednak dla wielu może być to dość wstydliwe doświadczenie.

Warto w takiej sytuacji jednak zwrócić się o pomoc do bardziej neutralnego źródła, by uniknąć ryzyka zepsucia relacji z bliskimi. Właśnie w takim celu warto rozważyć pożyczki.

Niezależnie od tego, czy zaciągasz ją w banku czy firmie pozabankowej, pożyczka może okazać się być dokładnie tym, czego szukasz.

Pożyczki ratalne a BIK

Zanim zdecydujesz się na pożyczkę ratalną, bardzo dobrze zastanów się, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie rzeczywiście konieczne.

Choć pożyczka ratalna może wydawać się idealnym ratunkiem w sytuacji, kiedy brakuje Ci finansów, to jednak należy się liczyć z faktem, że poza samą pożyczoną kwotą spłacać też będziesz odsetki, zabezpieczenie kredytu, oraz inne dodatkowe opłaty, których nie byłoby w momencie, gdybyś kupił dany produkt bez pożyczki ratalne.

Kiedy jednak ta decyzja jest już podjęta, to należy rozważyć dokładnie to, w jakiej wysokości jest nam potrzebna pożyczka, oraz jak długo chcemy ją spłacać.

Oczywiście, im dłużej spłacamy pożyczkę, tym mniejsze nasze raty, ale prawdopodobnie tym większa będzie prowizja, przez co ostatecznie zapłacimy więcej.

Warto jest w tym momencie skontaktować się z doradcą finansowym, by pomógł nam wybrać właściwą dla nas opcję.

Warto tutaj jeszcze wspomnieć o BIKu i zdolności kredytowej, które są bardzo ważne dla banku w kontekście pożyczek ratalnych.

Generalnie, bank szacuje naszą zdolność kredytową w oparciu o nasze zarobki oraz wydatki. To, czy posiadamy konto w banku, w którym chcemy otrzymać pożyczkę, również ma w tym wypadku znaczenie.

Krótki przewodnik po pożyczkach – bezpieczeństwo

Z uwagi na to, że są to pożyczki organizowane bezpośrednio przez banki, generalnie są one bezpieczne.

Dzięki temu, że w dzisiejszych czasach generalnie łatwo jest otrzymać podwyżkę, to stały się one znacznie częstsze i co za tym idzie, wprowadzono jeszcze więcej zabezpieczeń zarówno dla banku, jak i dla kredytobiorcy.

Nieco bardziej trzeba jednak uważać przy pożyczkach pozabankowych, ponieważ w tym przypadku dużo łatwiej jest paść ofiarą oszustw i przekrętów.

Krótki przewodnik po pożyczkach

Pożyczki pozabankowe

A skoro mowa o pożyczkach pozabankowych, warto wspomnieć o pewnych różnicach między nimi, a tradycyjnymi pożyczkami ratalnymi.

W większości przypadków są one dostępne bez jakiegokolwiek potwierdzenia zdolności kredytowej w BIK.

Bardzo często można je również otrzymać bez zaświadczenia o zarobkach. A wiele z nich można otrzymać przez internet, na dowolną kwotę, nie wychodząc z domu.

Sprawdź jakie firmy oferują takie pożyczki i wybierz taką, która spełni Twoje wymagania.