UBEZPIECZENIE NA WAKACJE

Ubezpieczenie na wakacje

Lato to pora roku, którą większość z nas wykorzystuje na urlop. Część osób preferuje wyjazdy zagraniczne, a część – wypoczynek w kraju.

Niezależnie od destynacji, warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Temu celowi służą m.in. polisy turystyczne.

Sęk w tym, że stosunkowo niewielu Polaków z nich korzysta. Jak podaje Blue Media, na ubezpieczenie podróżne zdecydowała się tylko 1/6 z tych, którzy wypoczywali w kraju.

Z kolei wśród urlopowiczów spędzających wakacje za granicą, wskaźnik wyniósł 40%. W wielu niespodziewanych sytuacjach, taki produkt chroni jego posiadacza przed wydaniem tysięcy złotych z własnej kieszeni.

Jeżeli nadal masz wątpliwości czy taka inwestycja jest w ogóle potrzebna – przeczytaj poniższy tekst.

Ubezpieczenie na wakacje – choroba i hospitalizacja

Planując zagraniczny wypoczynek, głowę zaprzątniętą mamy czekającymi atrakcjami i przyjemnościami. Rzadko zakładamy jakieś przykre wydarzenia. Niestety, realia bywają różne i warto zawczasu o tym pomyśleć.

Przede wszystkim, należy zabezpieczyć się na sytuację, w której będziemy zmuszeni skorzystać z ewentualnego leczenia w kraju do którego się wybieramy.

Dlatego wybierając polisę, musimy zwrócić uwagę na bardzo istotny element,m jakim jest suma gwarantowana.

Na terenie Europy, tam gdzie honorowana jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), bezpieczną sumą gwarantowaną będzie 20.000 euro. W przypadku podróży poza Stary Kontynent – około 40.000 euro.

Natomiast, jeżeli wybieramy się do krajów, w których koszty leczenia są bardzo drogie (USA, Kanada, Australia), najlepszym rozwiązaniem będzie polisa z nielimitowanymi kosztami hospitalizacji.

Ubezpieczenie na wakacje – NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, to jedna z popularniejszych opcji. W sytuacji, kiedy odniesiemy trwały uszczerbek na zdrowiu (np złamana noga, ręka, itp.), otrzymamy z tego tytułu rekompensatę.

Odszkodowanie jest wypłacane w wysokości określonego procentu od sumy gwarantowanej (w zależności od ubezpieczyciela, można wybierać z kilku wariantów). W przypadku śmierci ubezpieczonego, kwotę otrzymuje najbliższa rodzina.

Ubezpieczenie na wakacje – wyspecjalizowane służby ratownicze

Opcja, która musi być przemyślana przez osoby, które wybierają się na aktywny wypoczynek (np. surfowanie, wspinaczka górska, wędrówki w dżungli, czy po mało uczęszczanych miejscach itd).

W ramach takiej polisy, można liczyć na pokrycie kosztów np. transportu śmigłowcem czy łodzią ratowniczą.

Taki rodzaj ubezpieczenia, może być również wymagany w przypadkach mniej niebezpiecznych aktywności z naszej strony – np. jazda na nartach czy rejs na morzu.

Należy dopytać ubezpieczyciela, czy nie wymaga w takiej sytuacji dodatkowego rozszerzenia polisy. Taką ochroną warto również objąć swój sprzęt sportowy (kradzież, zniszczenie, zgubienie).

Ubezpieczenie na wakacje – pakiet Assistance

Taki rodzaj ubezpieczenia jest wśród podróżnych bardzo popularny i gwarantuje pomoc na różnych płaszczyznach.

W zależności od danej oferty, zapewnia pomoc w sytuacji kłopotów zdrowotnych, wsparcie w załatwianiu formalności związanych z powrotem do kraju, samochód zastępczy itp.

Ubezpieczenie na wakacje – bagaże i rzeczy osobiste

Wybierając się na wakacje, zabieramy ze sobą mniejszy lub większy zestaw bagaży. Warto zadbać także o ich bezpieczeństwo. W przypadku ich zgubienia, zniszczenia czy kradzieży, otrzymamy wtedy częściową rekompensatę.

Co ciekawe, wiele towarzystw oferuje również ubezpieczenie od dostarczenia bagażu z opóźnieniem. Takie sytuacje, najczęściej spotyka się przy podróżowaniu samolotem. 

Niezależnie od opcji na którą się zdecydujemy, warto pamiętać o tym, że koszty takiego ubezpieczenia są nieporównywalnie niższe niż ewentualne wydatki z tytułu nieprzewidzianych wypadków (szczególnie za granicą).

Wypoczywając poza krajem, warto zapewnić sobie również swobodną płynność finansową. Narzędziem, które niewątpliwie w tym pomaga, jest konto walutowe.

Na tej stronie znajduje się zestawienie aktualnych ofert najlepszych rachunków w walucie obcej: https://rankingkont.org/ranking-kont-walutowych/

 

Oceń
[Total: 2 Average: 5]