VISA CHECKOUT

Visa Checkout – co to jest, jak działa, jakie są opłaty

Visa Checkout

Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym klienci robiący zakupy online, mogą skorzystać z usługi Visa Checkout. Podobne rozwiązanie oferuje również Mastercard, a jego e-wallet nosi nazwę Masterpass.

Visa Checkout to rodzaj elektronicznego portfela. Pozwala na dokonywanie płatności online kartą, bez każdorazowego wpisywania danych, potrzebnych do realizacji całej transakcji.

Zaletami usługi są szybkość, wygoda i bezpieczeństwo. Aby móc cieszyć się z dobrodziejstw tej usługi, w pierwszej kolejności musimy stworzyć konto użytkownika na stronie operatora.

Rejestracja i korzystanie z Visa Checkout jest całkowicie bezpłatne. Konto można również stworzyć poprzez sklep, który udostępnia taką metodę płatności.

Co ciekawe, wbrew pozorom do portfela można dodać nie tylko karty Visa, ale również “plastki” innych firm (np. Mastercard).

E-wallet akceptuje karty debetowe, kredytowe oraz przedpłacone i można z niego korzystać podczas zakupów robionych za pomocą komputera stacjonarnego, laptopa, tabletu czy smartfona. 

W razie kłopotów z zakupionym towarem (np. problem z dostawą, niezgodność przedmiotu z zamówieniem), można odzyskać środki dzięki usłudze chargeback.

Konto można założyć na tej stronie operatora, klikając przycisk Zarejestruj się. W tym momencie przeniesiesz się na stronę formularza, który wygląda tak:

Visa Checkout - zakładanie konta

Domyślnie jest ustawiony język angielski, ale z rozwijanego menu na dole strony, możemy zmienić go na język polski.

Po uzupełnieniu niezbędnych informacji, zostaniemy od razu przekierowani na stronę, na której będziemy mogli dodać kartę do e-portfela Visy:

Visa Checkout - dodawanie karty

Na tym formularzu uzupełnimy także dane do wysyłki towaru, co pozwoli zaoszczędzić trochę czasu podczas przyszłych zakupów.

VISA CHECKOUT PROMOCJE

Aktualne promocje dla osób korzystających z tego e-portfela, znajdują się na tej stronie.

W jakich sklepach internetowych można płacić tą metodą?

RTV Euro AGD, Ole Ole!, PizzaPortal, Bilety24, Ravelo, Emirates, Marriott, Polski Koszyk, Bilety Regionalne, PayU, SkyCash.

Ta lista z pewnością będzie się powiększać, ponieważ coraz więcej podmiotów pracuje nad wdrożeniem nowego rozwiązania od Visy.

Oceń
[Total: 2 Average: 4]