KONTO JAKŻE OSOBISTE

Konto Jakże Osobiste – Alior Bank

Alior Bank dokonał małej rewolucji w swoim asortymencie rachunków osobistych. Wycofał z oferty dotychczas sztandarowy produkt – Konto Wyższej Jakości, Konto Rozsądne oraz Konto Rachunki w Pakiecie.

Mało tego, 1 listopada 2017 roku, zniknie także Konto Internetowe.

Oczywiście posiadacze tych ROR-ów nadal będą mogli z nich korzystać, ale nie będą już dostępne dla nowych klientów. Co bank proponuje w zamian? Konto Jakże Osobiste.

Alior poszedł śladem Santander Bank Polska i również stworzył konto, które w pewnym stopniu można spersonalizować do swoich potrzeb.

Jednak na tym podobieństwa obu rachunków się kończą. Konto Jakie Chcę umożliwia posiadaczowi wybór rozliczenia za kartę płatniczą.

Konto Jakże Osobiste oferuje właścicielowi aż 9 korzyści do wyboru, ale w przeciwieństwie do konkurenta – jest tylko warunkowo bezpłatne.

Za darmo mogą z niego korzystać osoby, które nie przekroczyły jeszcze 26 roku życia. Starsi klienci będą musieli co miesiąc wyciągnąć z kieszeni 10 zł.

Jednak dla nich bank przewidział możliwość uniknięcia tej opłaty. Wystarczy, że zapewnią jednorazowy przelew na rachunek w minimalnej kwocie 1,5 tys. zł.

Jeżeli porównać ten warunek do obowiązującego na Koncie Wyższej Jakości (minimalny wpływ 2,5 tys. zł), widzimy tu wyraźny ukłon banku w stronę mniej zamożnych klientów.

Sama opłata też jest zmniejszona z 12 do 10 zł. Czy jednak nie lepiej byłoby ten koszt zlikwidować całkowicie? To już pytanie do Aliora.

Przejdźmy jednak do clou. Co sprawia, że nowe konto Aliora jest “jakże osobiste”? Zamierzeniem “banku z melonikiem” było umożliwienie posiadaczowi ROR-u dopasowania poszczególnych usług do swoich potrzeb.

Czy to się udało? To już ocenią klienci.

Personalizacja usług

Do wyboru jest 9 różnych korzyści, z czego 2 są za darmo. Każda kolejna kosztuje 3,50 zł. Każda z opcji wygasa z końcem miesiąca. Z czego można zatem wybierać?

Klient może skorzystać z darmowych wypłat z bankomatów krajowych (1) i zagranicznych (2).

Jeżeli stracimy płynność finansową, możemy użyć usługi 10-dniowego bezpłatnego limitu (do 1.000 zł) zadłużenia na koncie (3). Oferowana kwota oczywiście nie powala na kolana, ale drobne niedostatki budżetu pomoże zreperować.

Z kolejnych bonusów ucieszą się osoby lubiące zakupy. Bank wynagradza za płatności mobilne. Klient otrzyma 1% zwrot moneyback za zakupy BLIK-iem, HCE, Android Pay (4). Maksymalnie można otrzymać 20 zł miesięcznie.

Co oznacza, że aby odebrać pełny zwrot (20 zł), musimy najpierw wydać 2 tys. zł.

Bardziej atrakcyjny wydaje się chyba program rabatowy Mastercard Priceless Specjals (5). Płacąc “plastikiem” u partnerów Aliora – gromadzimy punkty, które następnie można wymienić na nagrody.

Kolejną usługą jest pakiet 5 darmowych przelewów natychmiastowych (6). Na pewno warty rozważenia przez osoby, którym zależy na szybkich transferach środków.

Klient chcący pomnażać swój kapitał, może skorzystać z podwyższonego o 0,5% oprocentowania na koncie oszczędnościowym (7). Usługa dotyczy salda do 20.000 zł.

Chyba najciekawszymi opcjami są pakiety ubezpieczeń – assistane domowy, medyczny i samochodowy (8) oraz ubezpieczenie na podróż zagraniczną (9).

Wybierając się np. na urlop poza Polską, jesteśmy objęci polisą pokrywającą m.in. koszty leczenia czy nieszczęśliwych wypadków.

Konto Jakże Osobiste – koszty

Na jakie opłaty można się jeszcze natknąć, decydując się na Konto Jakże Osobiste?

Koszty użytkowania karty wynoszą 5 zł. Dobrą informacją jest to, że bank daje możliwość uniknięcia tej prowizji. Wystarczy wydać “plastikiem” min. 300 zł miesięcznie.

W takim przypadku, zakupy można połączyć np. z programem lojalnościowym Mastercard i dodatkowo co nieco jeszcze na tym zyskać.

Koszt wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych to odpowiednio 2,50 zł raz 5 zł.

Zapłacić trzeba również za przelewy – natychmiastowy (5 zł), SEPA (5zł), telefoniczny (5 zł), międzynarodowy (30 zł) oraz zlecony w placówce banku (8 zł).

W zarządzaniu rachunkiem pomogą na pewno, dostęp do bankowości internetowej oraz aplikacja mobilna. Posiadacze nowego produktu Aliora, mogą płacić przy użyciu nowoczesnych technologii – HCE, Android Pay oraz BLIK.

Jeżeli jesteś zainteresowany Kontem Jakże Osobistym, możesz je otworzyć na tej stronie Alior Bank.

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z możliwością indywidualnego dopasowania niektórych usług, oferuje również Santander Bank. W osobnym artykule, został opisany jego nowy produkt – Konto Jakie Chcę.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]