KONTO JAKIE CHCĘ

Konto Jakie Chcę – Santander Bank Polska

Bank Zachodni WBK Santander Bank Polska postanowił zdecydowanie uprościć swoją ofertę rachunków osobistych.

W jaki sposób? 1 listopada znikną z asortymentu sztandarowe Konto Godne Polecenia, Konto 1|2|3 , Konto Aktywni 50+ oraz Konto<20.

Klienci otrzymają w zamian nowy produkt – Konto Jakie Chcę. Rachunek jest dostępny w dwóch wersjach – dla osób do 26 roku życia oraz powyżej tego wieku.

Intencją banku było udostępnienie klientowi ROR-u z możliwością spersonalizowania niektórych jego parametrów i dopasowania ich do swoich potrzeb.

Czy nazwa konta nawiązuje do jego faktycznych możliwości? Niestety wydaje się, że jest na wyrost. Choć rzeczywiście oferuje kilka usług, którymi można zarządzać samemu.

Na pewno jest to krok w dobrym kierunku, jednak tak naprawdę możliwości personalizacji nie ma tutaj zbyt wiele. Właściwie dotyczy to jedynie karty płatniczej. Przyjrzyjmy się zatem bliżej nowemu produktowi Santander Bank Polska.

Konto Jakie Chcę – charakterystyka

Konto jakie Chcę wydaje się być atrakcyjną propozycją przede wszystkim dla ludzi poniżej 26 roku życia. Dla nich rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy będzie właściwie darmowy.

W tej wersji nie ma bowiem opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. A jeżeli dodamy do tego darmowe prowadzenie konta, przelewy Elixir, zlecenia stałe, polecenia zapłaty i wznowienie karty – właściwie wszystkie podstawowe usługi mamy tutaj za 0 zł.

Gdzie więc znajdziemy te możliwości dopasowania usług?

Otóż znajdziemy je przy wyborze wariantu rozliczania się za korzystanie z karty. Mamy tutaj 2 możliwości – stałą miesięczną prowizję w wysokości 3 zł oraz opcję z 5-złotową opłatą warunkową, której można uniknąć.

Aby cieszyć się darmową kartą, należy wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych. Jeżeli jesteśmy pewni, że w danym miesiącu spełnimy ten warunek, śmiało wybierzmy taką opcję – wtedy za użytkowanie karty również nie zapłacimy nic.

Konto Jakie Chcę < 26 lat

Co natomiast z klientami powyżej 26 lat? Dla nich tak kolorowo już nie jest. Różnice? Opłata za wypłaty z terminali krajowych (bankomaty Santander są darmowe) – 5 zł za każdą taką operację.

Poza tym koszt wznowienia karty płatniczej wyniesie posiadacza 15 zł, a prowizja za zlecenie stałe – 0,50 zł.

Żeby nie było tak dramatycznie, bank umożliwia wykupienie specjalnego pakietu bezpłatnych wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych. Jego koszt to 7 zł miesięcznie.

Oba typy kont (powyżej i poniżej 26 roku życia) łączą opłaty za pozostałe usługi – choć ich wysokość się różni. Podjęcie gotówki z terminali za granicą to koszt rzędu 5 zł (wiek do 26 lat) i 10 zł (wiek powyżej 26 lat).

Prowizja za przewalutowanie jest już taka sama – 2,8%.

Santander Bank również w tym przypadku umożliwia klientowi wykupienie pakiety darmowych wypłat z bankomatów zagranicznych. W tym przypadku jest to okres 10-dniowy, a jego koszt to odpowiednio 5 zł i 10 zł.

Pakiet + stosunkowo niewielka opłata za przewalutowanie sprawiają, że rachunek może być dobrą alternatywą dla konta walutowego.

Konto Jakie Chcę – usługi dodatkowe

Konto Jakie Chcę oferuje jego posiadaczowi jeszcze kilka ciekawych usług dodatkowych. Jeżeli wyrobimy do rachunku dodatkową kartę kredytową 1|2|3 – możemy otrzymać aż do 760 zł rocznego moneybacku za transakcje “plastikiem”.

Bank oferuje również zwrot 1% kosztów poniesionych na opłaty za media. Maksymalny zwrot to 300 zł rocznie.

Oryginalną propozycją jest natomiast nagradzanie dobrych uczniów bonusem do 100 zł. Wystarczy mieć na świadectwie średnią ocen 4.0, posiadać Konto Jakie Chcę (dostępne już od 13 roku życia) oraz mieć od 13 do 20 lat.

Rachunek osobisty z możliwością personalizacji niektórych usług, oferuje również Alior Bank. Jeżeli chciałbyś zapoznać się z jego propozycją, przeczytaj recenzję jego nowego produktu – Konto Jakże Osobiste.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]