ANDROID PAY

Android Pay Polska / Google Pay

HCE – zbliżeniowa technologia płatności mobilnych, zyskująca w Polsce coraz większą popularność. I nic dziwnego – jest szybka, wygodna, bezpieczna i darmowa.

Właśnie na niej opiera się również Google Pay (poprzednio Android Pay). Usługa polega na podpięciu fizycznej karty debetowej lub kredytowej do specjalnej aplikacji, za pomocą której dokonujemy płatności.

Jedną kartę możesz podpiąć do kilku urządzeń. Możesz również dodać kilka kart do tego samego urządzenia. Androidem zapłacisz także za granicą. Natomiast tą metodą nie wypłacisz pieniędzy z bankomatu.

Jakie banki umożliwiają taki rodzaj regulowania należności? Alior Bank, Santander Bank, Eurobank, mBank, Nest Bank, Orange Finanse oraz T-Mobile Usługi Bankowe.

Jakie wymogi techniczne musi spełnić Twój telefon? Aparat musi działać na bazie Androida w wersji 4.4 lub nowszej oraz obsługiwać technologię NFC.

Kolejnym krokiem jest dodanie karty debetowej/kredytowej do płatności Androidem poprzez aplikację Twojego banku lub ze strony Google Pay.

Gdzie w takim razie można płacić tym sposobem? Wszędzie tam, gdzie sprzedawca akceptuje zbliżeniowe płatności kartą. W takim punkcie na terminalu powinien znajdować się jeden z tych symboli:

Android Pay mBank - gdzie można płacić

Androidem zapłacisz m.in. w Żabce, Biedronce, Lidlu, Carrefourze, KFC, Kauflandzie, McDonaldsie, Rossmannie, Netto, Delikatesy Centrum, Costa Coffee, Piotr i Paweł, Pizza Hut, Spar czy Starbucksie.

Google Pay (Android Pay) – jak płacić?

Sam proces płacenia jest bardzo prosty i najczęściej sprowadza się tylko do wybudzenia telefonu i zbliżenia go do terminala płatniczego.

Większość banków nie wymaga nawet połączenia internetowego w momencie przeprowadzania transakcji. Płatności powyżej 50 zł wymagają potwierdzenia kodem PIN do karty, którą podpiąłeś do Google Pay.

Google Pay (Android Pay) – bezpieczeństwo

Co z bezpieczeństwem takich operacji? Do realizacji płatności, bank nie korzysta z prawdziwego numeru Twojej karty i nie jest on udostępniany sprzedawcy.

Transakcja przeprowadzana jest za pomocą specjalnego konta wirtualnego. W ten sposób zabezpieczane są Twoje dane.

Po każdej płatności Androidem otrzymasz potwierdzenie operacji zawierające miejsce, numer oraz nazwę sprzedawcy.

Co w sytuacji kiedy Twój telefon zostanie skradziony lub go zgubisz? Możesz wyłączyć dostęp do konta bankowego z danego urządzenia i/lub usunąć karty z Google Pay.

Oceń
[Total: 1 Average: 5]